Вещи лица

СПИСЪК

на специалистите, утвърдени за вещи лица от комисията по чл. 401, ал. 1 ЗСВ за съдебния район на Окръжния съд и Административния съд – Видин, към Апелативния съд – София, за 2016 г.

Клас „Криминалистични експертизи“

Биометрични криминалистични експертизи.

  1. Венчо Славчов Караджов – висше, инженер-технолог, криминалистични експертизи на писмени доказателства (ръкописно изпълнени подписи и текст).
  2. Емил Пантов Живков – висше, графолог.
  3. Анатоли Лазаров Лалков – висше, инженер-технолог, почерк, техн. документи, трасолог, балистик.
  4. Валери Бориславов Петков – висше, специалност „Управление на обществения ред и осигуряване на безопасно движение на пътищата“; право; видове експертизи: дактилоскопия, графически, балистически, технологически, изследване на документи, трасологически, портретни.
Клас „Съдебномедицински експертизи“

Съдебномедицинска експертиза за установяване на родителския произход.

  1. Борис Петров Шахов – висше, молекулярна биология.

Съдебномедицинска експертиза за идентификация на човека.

  1. Борис Петров Шахов – висше, молекулярна биология.

Съдебномедицинска експертиза за телесно здраве.

  1. Николай Гинчев Тюфекчиев – висше, биохимия и микробиология, експерт ДНК анализи; кандидат на биологичните науки; специалист по молекулярна и функционална биология; биохимик – клиничен химик; анализ на белтъци и ензими, генотипиране, секвениране.
  2. Мая Иванова Кичева – висше, молекулярна и функционална биология, експерт ДНК анализи; кандидат на биологичните науки; специалист по молекулярна и функционална биология; биохимик – клиничен химик; анализ на белтъци и ензими, генотипиране, секвениране.
  3. Вилхелм Миленков Елисеев – висше, медицина, лекар – антестезиология и реанимация.
Клас „Съдебно-икономически експертизи“

Съдебно-стокова експертиза.

  1. Пролетка Накова Петрова-Павлова – висше, счетоводство и контрол, счетоводни експертизи.
  2. Христина Атанасова Данова-Тодорова – висше, счетоводство и контрол, счетоводни експертизи.
  3. Виолета Томова Христова – висше, икономист, икономист-счетоводител.
  4. Ели Симеонова Василева – висше, счетоводна отчетност, икономист-счетоводител.
  5. Павлина Йорданова Димитрова – висше, икономика и организация на търговията.
  6. Даниела Антова Тошева – висше, социално-икономическа информация.
  7. Елена Стефанова Георгиева – висше, икономист.
  8. Румен Петров Кънчев – висше, икономист по строителството, икономист-счетоводител.
  9. Цеко Вълчев Пупулешков – висше, икономист-застраховател.
  10. Станислав Милчев Стоянов – висше, финанси и кредит.
  11. Стефка Николова Георгиева – висше, икономист-финансист.
  12. Боянка Захариева Александрова – висше, икономист, строителство и архитектура, финансово-икономическа, съдебно-стокова и строителнотехническа експертиза.
  13. Димитрина Григорова Минкова – висше, икономист-счетоводител.
  14. Емилия Маркова Лазарова-Маринова – висше, икономист.
  15. Анка Василева Колева – висше, икономист.
  16. Диана Цветанова Тодорова – висше, икономист по промишлеността.
  17. Людмила Методиева Димитрова – висше, стопанско управление.
  18. Мария Ангелова Христова – висше, икономист.
  19. Мариана Александрова Петрова – висше, маркетинг и мениджмънт.
  20. Тереза Велкова Тодорова-Сотирова – висше, маркетинг и планиране.
  21. Невяна Ангелова Младенова – висше, финанси.
  22. Илиян Иванов Цонев – висше, финанси и кредит.
  23. Любомир Цветков Йотов – висше, икономист.
  24. Милева Ванкова Дикова – икономист-счетоводител.
  25. Валентин Петков Николов – счетоводство и контрол.
  26. Боряна Борисова Георгиева – висше, икономист по МТС, финанси, данъчно законодателство, банково дело.
Клас „Съдебни инженерно-технически експертизи“

Съдебна автотехническа експертиза.

  1. Олег Славчев Ванков – машинен инженер, автотехнически експертизи.
  2. Игнат Петров Игнатов – инженер по експлоатация и ремонт на АТТ, двигатели с вътрешно горене, автотехнически експертизи.

Съдебна строително-техническа експертиза.

  1. Райна Иванова Жикова – строителен техник.

Съдебна пожаротехническа експертиза.

  1. Валентин Петров Ницов – висше, строителен инженер по промишлено и гражданско сторителство.
  2. Валя Петрова Стефанова-Георгиева – висше, строителен инженер по хидротехническо строителство, оценител на недвижими имоти.
  3. Галина Найденова Антова-Борисова – висше, строителен инженер по промишлено и гражданско строителство.
  4. Георги Кирилов Георгиев – висше, инженер по хидромелиоративно строителство.
  5. Галина Димитрова Антова – висше, архитект.
  6. Величко Георгиев Станков – висше, машинен инженер.
  7. Иван Велков Иванов – висше, машинен инженер, оценка на машини и съоръжения, оценител на недвижими имоти и земеделски земи, автотехнически експертизи.
  8. Любка Ванчева Георгиева-Червенякова – висше, строителство и архитектура, оценител на недвижими имоти.
  9. Маргарита Нетова Каменова – висше, инженер-геодезист, оценка на недвижими имоти.
  10. Румен Петров Илиев – висше, машинен инженер, оценка на машини и съоръжения, автотехнически експертизи.
  11. Светлана Вергилова Попова – висше, строителен техник, оценител на недвижими имоти.
  12. Иван Младенов Бъзински – висше, машинен инженер.
  13. Павлина Иванова Иванова – висше, геодезия и картография.
  14. Цветан Младенов Стойков – висше, машинен инженер.
  15. Владимир Димитров Иванов – висше, инженер по изчислителна техника, оценка на машини и съоръжения.
  16. Сашко Ванчов Каменов – висше, офицер от автомобилни войски – военен инженер по експлоатация и ремонт на АТТ, машинен инженер.
  17. Емил Георгиев Андреев – висше, архитект.
  18. Малина Борисова Димитрова – геодезия и картография.
  19. Валентин Венчов Георгиев – геодезия и маркшайдерство.
  20. Йордан Стоянов Бързашки – инженер по водоснабдяване и канализация.
  21. Иво Луков Ангелов – специалност строителен инженер по промишлено и гражданско строителство.
Клас „Съдебни селскостопански експертизи“

Съдебно-агротехническа експертиза.

  1. Людмил Петков Димитров – висше, инженер-агроном, лозаро-градинарство.
  2. Борислав Рашков Борисов – висше, агроном-полевъд, оценка на земеделски земи, подобрения и насаждения върху тях.
  3. Марийка Дацкова Цанкова – висше, зоотехник.
  4. Бранимир Кимонов Иванов – висше, инженер-агроном , тропично и субтропично земеделие.
  5. Лидия Асенова Николова – висше, зоотехник.
  6. Валери Стоянов Марков – висше, инженер по горско стопанство, оценка на гори и земи в горския фонд.
  7. Елка Петрова Нинова-Богоева – зооинженер.
Клас „Други съдебни експертизи“
  1. Пенка Кирчева Милушева – висше, психология.
  2. Мая Иванова Кичева – висше, молекулярна и функционална биология, експерт ДНК анализи; кандидат на биологичните науки; специалист по молекулярна и функционална биология; биохимик – клиничен химик; анализ на белтъци и ензими, генотипиране, секвениране.
vel, diam elit. Phasellus felis dolor ut odio venenatis, ut eleifend